Biyomod
Sağlıklı ve aktif yaşam çözümleri ile kişiye özel konforlu, güvenli ve sağlıklı yaşam ortamlarını akıllı yaşam platformu bileşenleriyle birlikte sunmaktadır.

Biyomod 2012 yılında Teknogirişim şirketi olarak ODTÜ Teknokent’te kurulmuştur. “Sağlıklı ve Aktif Yaş Alma”, “Koruyucu ve Önleyici Sağlık”, “Kronik Rahatsızlıkların Etkin Yönetimi” alanlarında Uzaktan Hasta Takibi ve Sağlıkta Nesnelerin İnterneti çözümleri geliştirmektedir.

Biyomod, uzaktan hasta takibi, nesnelerin interneti, teletıp çözümleri, giyilebilir kişisel veri aktarım cihazları ve giyilebilir sensör geliştirme, prototipleme, tasarım ve üretim alanında bilgi ve deneyim sahibidir. Ayrıca büyük ölçekli dijital sağlık platformu geliştirme alt yapısı ve deneyimi bulunmaktadır. Teletıp uygulamalarında, uluslararası standart uygunluk ve uyumluluk süreçlerinde de tecrübe sahibi olan Biyomod, 1900'den fazla hastanenin IHE XDS standartlarına uygun olarak Sağlık Bakanlığı Teletıp sistemine entegre olması süreçlerinde görev almıştır. Biyomod tarafından geliştirilen ürünlerden PingBit, aktivite, uyku, acil durum ve hatırlatma fonksiyonları sunmakla birlikte Bluetooth iletişimi ile diğer giyilebilir ve çevresel cihazlardan veri aktarımı olanağı sunmaktadır.

PingBit Health Club sağlıklı yaşam destek sistemi, Radmesh bulut radyoloji sistemi, PingaCase medikal vaka paylaşım platformu, FastPrime acil vaka yönetim platformu ürünleri Biyomod tarafından geliştirilmiştir. Birçok Ar-Ge projesi Tübitak tarafından desteklenmiş olan Biyomod, "Evde Covid-19 Semptom Takibi ve Sağlıklı Sosyal İzolasyon Destek Sistemi" projesi ile, TEYDEB 1507 Covid Çağrısında 450 proje başvurusu arasından desteklenmeye hak kazanan 35 firma arasında yer almıştır. Ayrıca, InnovateUK Newton Fund - Tübitak Katip Çelebi ortak fonu desteği ile gerçekleştirilen TDEB projesine, Türkiye çapında 500 üzerinde firma değerlendirmesi sonrasında desteklenmeye hak kazanan 15 Sağlık Teknolojisi Ar-Ge firması arasında yer almıştır. Biyomod’un İngiltere’deki şirketleşme ve ticarileşme faaliyetleri Global Entrepreneur Program UK tarafından desteklenmektedir. Biyomod, Avrupa Birliği EIT Health Accelerator kapsamında düzenlenen Healthy and Active Ageing Bootcamp programına seçilen 10 firma arasında yer almaya hak kazanmıştır.

www.biyomod.com.tr

Ürünler

Akıllı teknolojileri sağlıklı yaşam ile uyumlu hâle getiriyoruz. Acil durum ve koşulsuz yaşam destek servislerinin yanı sıra uyumlu ölçüm cihazlarıyla entegre çalışarak sürekli ölçülen sağlık verilerinizin ihtiyaç duyulduğunda erişilebilir olmasını sağlıyoruz.

Sevdikleriniz ile birlikte daha sağlıklı bir yaşama adım atın. PingBit Mate, sizin ve sevdiklerinizin sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmanıza destek olur, sizlere güvenli, huzurlu ve konforlu yeni bir yaşam tarzı sunar. Egzersiz, beslenme, ilaç kullanım, ölçüm zamanlarınızı düzenleyip, acil durumlarda...
WeBreath ile uyku ve solunum kalitenizi konforlu ve detaylı bir şekilde takip etmeniz mümkün. WeBreath her gün sizin için uykunuzu analiz eder, çevresel koşulların uykunuza olan etkisini belirler, yaşam alışkanlıklarınız ile uyku kalitenizi ilişkilendirerek en kaliteli uyku deneyimine sahip olabilmeniz için...