Eczacıbaşı
“Çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü”

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942'de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, biri yabancı ortaklı olmak üzere toplam 50 kuruluşu, 13.500'ün üzerinde çalışanı ve 2022 sonu itibarıyla 33 milyar TL cirosu ile Türkiye'nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alıyor. Eczacıbaşı kuruluşları bugün banyo, karo, tüketim ürünleri ve sağlık alanları başta olmak üzere finans, bilgi teknolojileri, kaynak teknolojileri, doğal kaynaklar ve gayrimenkul geliştirme alanlarında uluslararası arenada faaliyet gösteriyor. Dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik sağlık gereçleri fabrikalarına sahip olan topluluk, temizlik kağıtları pazarında da Türkiye’de liderliği elinde tutuyor. Topluluk, kültür- sanat, eğitim, bilim ve spor alanındaki sosyal yatırımlarıyla toplumsal yaşamın gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflerken, sürdürülebilir kalkınma ilkelerini bütünsel kalite, çevre ve insan kaynakları yönetim sistemlerinden oluşan mevcut iş mükemmelliği modeliyle bütünleştiriyor.

https://www.eczacibasi.com.tr/ 

Ürünler

Eczacıbaşı Akıllı Yaşam Çözümleri Konsorsiyumu'nda su tasarrufu, sağlık ve hijyen gibi alanlarda ürün ve kullanıcı hikayelerine odaklanmaktadır.

Klozet haznesindeki suyun kirliliğini tespit etmek için kirlilik ve bulanıklık sensörü geliştirme çalışmaları devam etmektedir.
El yakıma yeterliliğini ve hijyen seviyesini artırmayı sağlayan akıllı ayna çalışmalara devam etmektedir.