Karel
Türkiye’de elektronik haberleşme sistemlerine geçişte öncü olmuş, Ar-Ge’den tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketidir.

Karel firması, telekomünikasyon alanında her yıl pek çok yeni ürünü pazara sunmasıyla beraber, savunma sanayi, otomotiv ve nesnelerin interneti (IoT) alanlarındaki kurumsal çözümleriyle, benzersiz bilgi birikimi ve kurumsal mühendislik kabiliyeti oluşturmuştur. Bu çözümlerde kullanılan ürünlerin donanım tasarımı, yazılım tasarımı, endüstriyel tasarımı, mekanik tasarımı ve testleri tamamen Karel Ar-Ge Merkezi'nde yapılmaktadır. Bu çerçevede, uçtan uca tümleşik çözüm sunmayı hedeflemektedir. Bunun için, sensör verilerinin toplanması amaçlı elektronik kartların tasarlanmasından, sunucu uygulamasında son kullanıcı arayüzüne kadar tüm çerçeveyi içerisine alacak şekilde ürün-çözüm geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir.

https://www.karel.com.tr/

Ürünler

Nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerini savunma sanayisinden otomotive, telekomünikasyondan kurumsal projelere kadar pek çok farklı sektöre adapte etme tecrübesine sahibiz. Sürdürülebilir üretim prensipleriyle bulut teknolojileri, görüntülü iletişim ve güvenlik çözümleri üretiyoruz.

Genel Açıklama: Karel; ihtiyaç analizi, projelendirme, tasarım, üretim, entegrasyon, kurulum ve satış sonrası hizmetler ile anahtar teslimi çözümler sunuyor. / Ürün Açıklaması: İç mekan navigasyon, kapalı alanlarda nesne ya da insanların konumlarını belirlemek ve hareketlerini izlemek için kullanılır. Ayrıca bina içinde navigasyon özelliğini kullanılarak istenen konuma ulaşılabilir.